Lazerle Kılcal Damar Tedavisi

Lazer Uygulamaları
Darbeli boya lazerleri en yaygın kullanılan lazer türüdür ve kılcal damarların tedavisinde kullanılır. Bu lazer V ışını olarak da bilinmektedir.
Devamını Oku
  • Bio
  • Vegan
  • Ce

Veloce bb lazer nedir?

Lazerle Leke & Damar Tedavi Videoları

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Nedir?

 Doğum lekeleri, örümcek damarlar, akne izleri gibi cilt sorunlarını tedavi etmede kullanılır.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Kaç Seans Yapılır?

Kılcal ve kırık damarları yok etmek için yapılması gereken tedavilerin seans sayıları, damarların görünümüne, yayılımına ve sayısına göre farklılık gösterir. Küçük kılcal damarlarda bir seans yapılması yeterli olabilir. Büyük ağ şeklinde bulunan kılcal damarların tedavisi birkaç kez tekrarlanabilir. Bütün tedavilerin tedavi süresi, uygulama yapılacak alana göre, en fazla 30 dakika veya biraz daha az sürebilir.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Kimlere Önerilir?

Kılcal damar rahatsızlığı olan her kişi lazer tedavisi olabilir. Fakat kanama, skar problemleri ve kan damarları rahatsızlığı olan kişilerin tedavisi daha dikkatli yapılmalıdır. Cilde tedavi uygulanmadan önce, damarların varisli olup olmadığı, tedavide kullanılacak lazer türü ve cilt türü değerlendirilmelidir. Kılcal damarlarda lazer tedavisi olmakla birlikte varisli damarlarda uygulanmaz.

Lazerle Kılcal Damar Tedavi Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lazerle kılcal damar tedavisi olmadan bir hafta önce güneşten uzak durmak gerekir. Ayrıca antikoagülan olarak bilinen aspirin ve alkolden kaçınmak gerekir. Tedavi öncesi uygulama yapılacak bölgelere losyonlar, nemlendirici ve kremler uygulanmamalıdır.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Ciltte bulunan küçük yüzeysel kılcal damarların tedavisi yaklaşık bir saatten az sürer. Lazer tedavi sırasında lazer ışığından gözleri korumak için opak koruyucu gözlük kullanılmalıdır. Tedavide lazerin yanma hissini azaltan soğutucu bulunur. Böylece hastalar daha az karıncalanma hissederler.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Sonrası Beklenen Etkiler Nelerdir?

Tedavi edilen bölgede, tedavi sonrası birkaç saat sonra kaybolan şişlik ve ödemeler görülebilir. Ayrıca ciltte kızarıklıklar ve ince çizikler de görülebilir. Hafif morarmalar veya kabuklanmalar nadir de olsa görülmektedir. Tedaviden sonra kılcal damarlar yavaş yavaş renk değiştirir ve iki ile dört hafta içinde kaybolurlar.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Ağrılı Bir İşlem midir?

Lazerle kılcal damar tedavisi sonrası yoğun bir ağrı ve acı hissiyatı olmaz. Lazer tedavisi olan bölgede küçük ağrı ve sızılar hissedilebilir. Bu sızılar birkaç dakika kadar sürebilir. Belli bir süre sonra tedavi edilen bölgedeki noktasal ağrılar dinecek ve cilt normale dönecektir.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Kaç Seans Yapılır?

İlk tedavi, komplikasyonları görmek ve cildin reaksiyonu için düşük bir lazer gücü ile yapılır. Ortalama bir veya üç tedaviye ihtiyaç vardır. Tedavi sayısı belli olmaz. Güneşten zarar gören cilt ve hassasiyet durumlarında tedavi birkaç kez tekrar edilmelidir. Tekrarlayan tedaviler 30 gün ara ile yapılmalıdır.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tedavi edilen bölge, tedaviden sonra bir veya iki gün içerisinde soğuk bandajlar veya buz torbalar ile soğutulmalıdır. Fırın veya ısıtıcı gibi ısı kaynaklarından kaçınmak ve uzak durmak gerekir. Bütün lazer tedavi türlerinde cilt kızarıklığı görülebilir. Bu kızarıklıklar çabuk ve hızlı bir şekilde kaybolur. Kılcal damarların cilt yüzeyine yakın olması hafif bir kabuk ve az şekilde görülen cilt hasarı oluşturabilir. Tedavi sonrası bölgede karıncalanma veya nadir olarak şişlik görülebilir. Bu gibi durumlarda doktora gösterilmesi gerekir. Ayrıca çok küçük kılcal damarların tedavisinde küçük morarmalar görülebilir. Bu morarmalar birkaç gün içinde kaybolur ve iyileşir.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Ne Zaman Sonuç Verir?

Damar lazeri tedavisi sonrası sonuçlar 2 ile 4 hafta içinde görülebilir. Genellikle hastadan hastaya değişen farklılıklar görülür. Küçük kılcal damarlar gözle görülemeyecek kadar kaybolur ve görülmezler.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Sonrası Damarlar Geri Gelir mi?

Tedavi gören kılcal damarların tekrar ortaya çıktığı görülmez. Fakat yeni damarların çıkma olasılığı vardır. Damarlarda yeniden ortaya çıkma görülürse iki yılda bir olacak şekilde bakım tedavisi uygulanmalıdır. Tedavi sonrası mutlaka koruyucu güneş kremi ve losyonlar uygulanarak cildi güneşten korumak gerekir.

Kılcal Damar Tedavisinde Hangi Lazer Kullanılır?

Damar Lazer tedavilerinde Veloce BB Lazer kullanılır. Bu uygulama damar ve kılcal damarlarda oldukça memnun edicidir ve iyi etkiler görülmektedir.

Lazerle Kılcal Damar ve Leke Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Lazer tedavileri ciltte meydana gelen sorunlarda çok büyük avantajlar sağlar. Bunlardan en önemlisi tedavi sonrası günlük yaşama ve hayata rahatlıkla devam edilmesidir. Tedavi bittikten sonra dikkat edilmesi gereken husus şunlardır: Tedavinin olduğu gün sıcak duş alınmaması ve mutlaka dışarıya çıkarken güneş losyonu ve kremle cildi korumak önemlidir.

Lazer Tedavileri Daha Farklı Hangi Durumlarda Uygulanır?

Ciltlerde meydana gelen birçok tedavide uygulanan lazer tedavisi, en etkili yöntemlerdendir. Lazerle yapılan tedaviler arasında Kılcal damar tedavisi, sivilce ve çatlakların lazerle tedavisi, leke ve çillerin tedavisi sayılabilir. Ayrıca Rozasea (Gül) Hastalığı, Port Wine Stain (Şarap Lekesi) tedavilerinde de etkili olurlar.

Henüz hiç yorum yapılmamış

Darbeli boya lazerleri en yaygın kullanılan lazer türüdür ve kılcal damarların tedavisinde kullanılır. Bu lazer V ışını olarak da bilinmektedir.

Kullanım Talimatı

Uygulama Sonrası Dikkat Edilecek Hususlar

Resim Lazerle Kılcal Damar Tedavisi
back to top
Randevu Al
FİLTRELE