OTOLOG BİYOSTİMÜLAN DOLGU

Otolog Biyostimülan Dolgu Nedir?

Fibrinojenden ve büyüme faktörlerinden zengin plazma kan hücrelerini kişiye özel dolgu kıvamında getirdiğimiz, ciltte yapıldığı yerde dolgu etkisi ile birlikte yenileme ve gençleştirme başlatan %100 doğal ve kimyasallardan arınmış biyostimülan dolgu uygulamasıdır. Prp değildir!

Otolog biyostimülan dolgu, kişinin kendi kanından elde edilen, ciltte yapıldığı yerde iyileştirme ve gençleşme başlatan yeni nesil doğal bir dolgu uygulamasıdır. Otolog biyostimülan dolgular, ciltte iyileşme ve cildin kendini toparlamasını istediğimiz bir çok noktaya uygulanabilir. Yüzdeki kırışıklıkları, ince çizgileri ve hacim kaybını gidermek için kullanılır.

Burun ve dudak alanında kullanılmaz. Göz altı problemlerinin giderilmesinde biyostimülan dolgu olarak dünyada gözaltına uygulanabilen tek dolgu uygulamasıdır.

Otolog Biyostimülan Dolgunun Faydaları Nelerdir?

Otolog biyostimülan dolgunun diğer dolgu türlerine göre birçok avantajı vardır. Bunlar şunlardır:

* Daha doğal görünümlü sonuçlar

* Daha uzun ömürlüdür

* Daha az yan etkiye neden olur

* Alerjik reaksiyon riski çok düşüktür

* Vücut tarafından daha iyi kabul edilir

Otolog Biyostimülan Dolgu Nasıl Yapılır?

Otolog biyostimülan dolgu, genellikle lokal anestezi altında yapılır. İşlem yaklaşık bir saat sürer. Aşamaları şu şekildedir:

  1. **Kan Alma:** Doktor, öncelikle dolgu için kullanılacak kan dokusu koldan alınır.
  2. **Doku İşleme:** Alınan doku, özel bir işlemden geçirilir. Kanın içindeki, trombositler ve büyüme faktörleri ayrıştırılır.
  3. **Dolgu Hazırlama:** Ayrıştırılan hücreler ve büyüme faktörleri, ileri teknolojik dolgu hazırlama cihazları ile jel kıvamında dolgu haline getirilir
  4. **Dolgu Enjeksiyonu:** Hazırlanan dolgu, ince uçlu iğneler kullanılarak yüzdeki istenilen bölgelere enjekte edilir. Enjeksiyon sırasında hafif bir ağrı hissedebilirsiniz. Geçicidir.

Kişiye Özel Dolgu Kıvamı Ayarlama

Otolog biyostimülan dolgu, kişiye özel olarak hazırlanabilir. Bu sayede, dolgunun kıvamı kişinin ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre ayarlanabilir. Örneğin, daha dolgun bir görünüm ve cilt altı hacim etkisi elde etmek isteyen kişiler için daha yoğun bir dolgu kıvamı kullanılabilir. Daha doğal bir görünüm elde etmek isteyen kişiler için ise, cilt altına biyostimülan olarak daha az yoğun bir dolgu kullanılabilir.

Kimyasal Materyal Kullanılmaması

Otolog biyostimülan dolguda, herhangi bir kimyasal materyal kullanılmaz. Bu nedenle, alerjik reaksiyon riski çok düşüktür. Ayrıca, dolgu kişinin kendi dokusundan elde edildiği için vücut tarafından daha iyi kabul edilir.

Doğal Bir Uygulama Olması

Otolog biyostimülan dolgu, tamamen doğal bir uygulamadır. Kişinin kendi dokusu kullanıldığı için, vücut tarafından yabancı bir madde olarak algılanmaz. Bu nedenle, otolog biyostimülan dolgu yaptırmanın herhangi bir sağlık riski yoktur.

Otolog Biyostimülan Dolgunun Yan Etkileri Nelerdir?

Otolog biyostimülan dolgunun en sık görülen yan etkileri şunlardır:

* Hafif Şişlik

* Hafif İğne Yerlerinde Morarma

* Az Kızarıklık

Bu etkiler genellikle birkaç gün içinde geçer. Doktorunuz, şişliği ve morarmayı azaltmak için size ev bakımı verecektir.

Otolog Biyostimülan Dolgu Kimler İçin Uygundur?

Otolog biyostimülan dolgu, 18 yaşından büyük ve genel sağlık durumu iyi olan kişiler için uygundur. Ancak, genç yaşlarda cildin kendi kendini yenileme mekanizmaları ve gençliğinden sorumlu kolajen, nem ve vitamin bağları kuvvetlidir. Otolog biyostimülan dolgu sıklıkla 30’lu yaşlardan sonra azalan kollajen ve bağ doku kaybını onarmaya yönelik olan hasta grubuna uygulanmalıdır. Bazı durumlarda otolog biyostimülan dolgu önerilmez. Bunlar şunlardır:

* Hamilelik veya emzirme dönemi

* Kanser veya otoimmün hastalıklar

* Aktif enfeksiyonlar

* Alerjiler

* Kan pıhtılaşma bozuklukları

Otolog Biyostimülan Dolgu Fiyatları

Otolog biyostimülan dolgu fiyatları, kullanılan dolgu miktarına, işlem yapılan bölgeye ve kliniğe göre değişmektedir. Genel olarak, otolog biyostimülan dolgu fiyatları diğer dolgu türlerinden daha uygun maliyetlidir. Otolog biyostimülan dolguların daha uzun ömürlü olması nedeniyle, uzun vadede daha ekonomik bir seçenek olabilir.

Sonuç

Otolog biyostimülan dolgu, yüzdeki kırışıklıkları, ince çizgileri ve hacim kaybını gidermek için güvenli ve etkili bir yöntemdir. Cildin iyileştirilerek tedavi edilmesi yanında estetik olarak da daha doğal görünümlü sonuçlar, daha uzun ömür ve daha az yan etki gibi avantajları nedeniyle, otolog biyostimülan dolgu giderek daha popüler hale gelmektedir