ELLANSE AKILLI DOLGU

Dünya eğitmenliğinde bulunduğumuz Ellanse Akıllı Dolgu’yu ülkemizde uygulamaya yetkin birkaç klinikten biriyiz. Ciltte en güçlü kolajen uyarıcılarından biri olan Ellanse Akıllı Dolgu; cildin kendi kendini iyileştirmesi için gerekli doku onarımını sağlayan ve dolgu etkisi ile de cildin ihtiyacı olan desteklerini tekrardan onardığımız, uzun kalıcılık süresine sahip bir biostimülan dolgu uygulamasıdır.

Ellanse Akıllı Dolgu Nedir?

Yaşın ilerlemesiyle birlikte cilde esneklik kazandıran ve cildin sıkılığını koruyan kolajen seviyesinde önemli ölçüde azalma görülür. Kolajen miktarının azalması gözle görülür olumsuz değişikliklere neden olur. Mimik çizgilerinin derinleşmesi, ağız göz çevresindeki çizgi ve kırışıklıklar, çeşitli bölgelerde oluşan çukurlaşmalar, yanakların sarkması ve yüz hatlarındaki hacim kaybı kolajen miktarının azalmasından kaynaklanır. Cilde esnekliğini ve sıkılığını yeniden kazandırmak yaşa bağlı gelişen cilt problemlerinin giderilmesini sağlar.

Cildin kendini onarması için ihtiyaç duyduğu kolajenin yeniden üretilmesi ancak estetik tedavi yöntemleriyle mümkündür. Ellanse akıllı dolgu, kolajen üretimini harekete geçiren bir uygulamadır. Yüz bölgesinin deforme olan kısımları ellanse akıllı dolgu ile hacimli bir görünüm kazanırken aynı zamanda yeniden kolajen üretilmesi sağlanır. Cildi birçok yönden tedavi eden ellanse dolgu, son yılların en popüler estetik tedavi yöntemidir.

Ellanse Akıllı Dolgu Yan Etkileri Nelerdir?

Yüz hatlarının daha belirgin ve cildin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olan ellanse akıllı dolgunun yan etkileri minimum seviyededir. Bu nedenle ekstra bir şey yapılmasına gerek kalmadan kısa süre içinde bu yan etkiler kendiliğinden geçer.

Ellanse akıllı dolgu tedavisi için normal kabul edilen bu yan etkilerin endişe verici bir tarafı yoktur. En sık rastlanan ve sürecin bir parçası olarak kabul edilen ellanse akıllı dolgu yan etkileri şunlardır:

Küçük morluklar

Ödem

Ellanse akıllı dolgu, yan etkileri az, riskleri neredeyse sıfıra yakın güvenli bir işlemdir. Dünyanın birçok yerinde uygulanan ellanse akıllı dolgu en çok talep edilen dolgu işlemidir.

Uygulamada kullanılan enjeksiyonlar nedeniyle oluşan küçük morluklar 1 – 2 gün içerisinde, ödem ise yaklaşık 4 gün içerisinde kendiliğinden iyileşir. Bu sayede ellanse akıllı dolgu işlemi yaptırdıktan sonra kısa süre içerisinde günlük yaşama dönmek mümkündür.

Ellanse Akıllı Dolgu Fiyatları

Cildin kolajen miktarının azalmasından kaynaklanan cilt problemlerini tedavi etmeye yönelik uygulanan ellanse akıllı dolgu, kadınların dikkatini çeken bir uygulamadır. Enjeksiyon yöntemiyle uygulanan, çok çabuk sonuç alınan ve uzun yıllar kullanılabilen ellanse akıllı dolgu, yaşam kalitesini yükselten estetik uygulamalardan biridir.

Yüzün deformasyona uğrayan hatlarına kazandırdığı hacim sayesinde daha genç bir görünüm elde edilir. Genç ve güzel görünmek her kadının arzusudur. Bu nedenle ihtiyaç duyulması durumunda ellanse akıllı dolgu yaptırılması faydalı olur. Ellanse akıllı dolgu, göz çevresi ve dudak çevresi hariç yüzün her bölümüne uygulanabilir.

Tamamen kişisel bir estetik tedavi yöntemi olduğu için ellanse akıllı dolgu uygulanacak bölgeyi kişinin ihtiyaçları belirler. Bu nedenle ellanse akıllı dolgu fiyatları değişiklik gösterir. Bu işlem ile ilgili net bir fiyat bilgisi almak için fiziki muayene gerekir. Fiziki muayene ile kişinin ellanse akıllı dolgu gereksinimleri, varsa farklı tedavi gereksinimleri tespit edilir ve fiyat buna göre belirlenir.

Her yaş grubunun ve her cildin gereksinimleri ve deformasyonları farklıdır. Bu nedenle fiziki muayene gerçekleştirilmeden uygulama detayları ile fiyatı netleştirmek çözüm odaklı bir yaklaşım değildir.

Ellanse Akıllı Dolgu Nasıl Uygulanır?

Cilde hacim kazandırarak kolajen üretimini harekete geçiren ellanse akıllı dolgu, enjeksiyon kullanılarak yapılan işlemdir. Kesik, dikiş izi, ağrı ve acı olmadan gerçekleştirilen bu işlemin popülerliği dünya çapındadır.

Ellanse akıllı dolgu işlemine başlamadan önce cilt büyük bir titizlikle temizlenir. Temizliğin ardından lokal anestezik krem uygulanır. Cildin ellanse akıllı dolgu işlemine hazırlanması yaklaşık 30 ila 45 dakika kadar sürer. Ciltte hedeflenen uyuşma gerçekleştiğinde uygulama yapılması gereken bölgelere enjeksiyon uygulanır. Ellanse akıllı dolgu işlemi ile cilt çok kısa sürede hacim kazanır. Fakat cildin yeniden kolajen üretmeye başlaması 2 veya 3 ayı bulabilir.

Kimler Ellanse Akıllı Dolgu Yaptıramaz?

Ellanse akıllı dolgu, ciltte oluşan kırışıklık ve hacim kaybını onarmak için kullanılan bir dolgu çeşididir. Hyaluronik asit dolgudan farkı, kolajen üretimini harekete geçirmesidir. Kolajen üretiminin yeniden harekete geçmesiyle cildin parlaklığı ve sıkılaşması artar. Daha canlı bir görünüm kazandıran bu uygulamanın bazı kişilere yapılması tavsiye edilmez. Ellanse akıllı dolgu yaptırması tavsiye edilmeyen kişiler şu şekilde sıralanabilir.

Hamilelik dönemindeki kadınlar

Kortizon içeren ilaç kullanan kişiler

Deri bölgesinde bakteriyel ve viral enfeksiyon bulunan kişiler

Otoimmün hastalığı bulunan kişiler

Kontrolsüz diyabet hastaları

Metabolik sendromu bulunan kişiler

Ellanse Akıllı Dolgu Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Deri altında bulunan fibroblast hücrelerinin ellanse akıllı dolgu ile uyarılması kolajen üretimini yeniden harekete geçirir. Cildin yeniden kolajen üretmesi, gözle görülür olumlu değişikliklere neden olur.

Kadınların yoğun ilgi gösterdiği bu estetik tedavi uygulaması için farklı 4 dermal dolgu seçeneği mevcuttur. Her dolgu seçeneğinin kalıcılığı farklıdır. Bu sayede ellanse akıllı dolgu yaptırmak isteyen kişiler, kalıcılık süresini de kendileri belirleyebilirler. Ellanse akıllı dolgunun kalıcılığı aşağıdaki gibidir.

Ellanse S – 1 yıl

Ellanse M – 2 yıl

Ellanse L – 3 yıl

Ellanse E – 4 yıl

Ellanse Akıllı Dolgu Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Estetik tedaviler, deformasyonların giderilmesinde etkili olduğu için yaşam kalitesini yükselten uygulamalardır. Ameliyatsız gerçekleştirilen ve mükemmel sonuçlar alınan ellanse akıllı dolgu da yaşam kalitesini yükselten estetik uygulamaların başında gelir. Ellanse akıllı dolgunun uygulanabildiği bölgeler şunlardır.

Yanak bölgesi

Çene ucu ve çene hattı

Elmacık kemikleri

Ağız çevresi

El sırtı

Şakaklar

Boyun

Ellanse akıllı dolgu göz altı ve dudaklar hariç her bölgeye uygulanabilir. Burun bölgesi hala etkinliği kanıtlanmamış bir alandır ve uygulanmaması önerilir. Özellikle ağız çevresindeki çizgiler ve kırışıklar genç görünüm için büyük engeldir. Ellanse akıllı dolgu, ağız çevresinde bulunan mutluluk çizgileri ile nazolabial çizgilere müdahale için son derece uygun bir estetik uygulamadır. Ellanse akıllı dolgu sayesinde güzel ve genç görünümü engelleyen tüm olumsuzlukları güvenli bir şekilde düzeltmek ve tedavi etmek mümkündür.

Ellanse Akıllı Dolgu Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yaşamsal döngünün meydana getirdiği izleri tedavi etmek için uygulanan ellanse akıllı dolgu vücudun birçok bölgesini destekler ve cilt kalitesinin artırılmasını sağlar. Yüz bölgesinde oluşan yara izleri ve akne izleri olumsuz bir görünüme neden olur. Bunun yanı sıra cildin elastikiyetini kaybetmesi ile oluşan sarkmalar da olumsuz görünüm yaratır. Bütün bu olumsuzlukların tedavi edilmesini destekleyen ellanse akıllı dolgu işleminin uygulanmasından sonra aşağıdaki detaylara dikkat edilmesi faydalı olur.

Enjeksiyondan sonra kan sulandıran ilaçlar kullanmamak

İşlemin uygulandığı bölgeyi 24 saat yıkamamak

Enjeksiyon uygulanan bölgeyi temastan korumak

İşlemin yapıldığı bölgeyi temiz tutmak.

Enjeksiyon yöntemiyle uygulanan tüm dolgu işlemlerinde iğne giriş yerleri oluşur. Bu iğne giriş yerleri gözle görülemeyecek kadar küçük olsa bile enfeksiyon riskine karşı açıktır. Enfeksiyon riskini engellemek için yukarıda sıralanan detaylara özen göstermek gerekir.

Ellanse Akıllı Dolgunun Diğer Dolgu Uygulamalardan Farkı Nedir?

Cilde hacimli ve güzel bir görünüm kazandırmak için uygulanan birden fazla dolgu yöntemi mevcuttur. Özellikle yüz hatlarının vurgulanması ve daha genç bir görünüm elde etmek için uygulanan bu dolgu yöntemleri dünyanın birçok yerinde sıklıkla kullanılır. Ellanse akıllı dolgu yöntemini diğer dolgu yöntemlerinde ayıran en önemli özelliği kolajen üretimini harekete geçirmesidir. Diğer dolgu yöntemleri ile sadece geçici maskeleme hedeflenir.

Ellanse akıllı dolgu ise cildi içerden onarmaya odaklıdır. Kolajen, cildin kendi kendine ürettiği bir maddedir. Fakat çeşitli nedenlerle cilt kolajen üretimini yavaşlatır ve azaltır. Üretilen kolajen miktarının azalması ciltte çeşitli problemlere neden olur. Ellanse akıllı dolgu, Tip I kolajen üretimini harekete geçirerek bu problemlerin tedavi edilmesini sağlar. Diğer dolgu maddeleri ise sadece Tip III kolajeni harekete geçirirler. Ellanse akıllı dolgunun üretilmesini desteklediği Tip I kolajen vücutta en yaygın şekilde bulunan, cilde elastikiyet ve sağlamlık kazandıran kolajendir. Tip I kolajenin üretimini harekete geçirmesi ellanse akıllı dolguyu diğer dolgu çeşitlerinden ayıran en önemli özelliktir.

Ellanse akıllı dolgu işleminin kolajen üretimiyle ilgili etkilerini görmek için birkaç ay geçmesini beklemek gerekir. Birkaç ay içerisinde yeniden kolajen üretiminin başlamasıyla birlikte cilt kalitesinde gözle görülür iyileşmeler gerçekleşir.