Bloglarımız
Altın İğne Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli

Altın İğne Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Altın İğne Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

En çok tercih edilen cilt uygulamalarından biri olan altın iğne yenilikçi bir kozmetik tedavi işlemidir. Ciltteki kırışıklıkların görünümünü azaltan, cilt dokusunu daha iyi hale getiren ve cildi gençleştiren bu işlem 18 yaşını doldurmuş olan herkese yapılabilir. İşlem öncesinde ilgili kişi uzman hekim tarafından muayeneden geçirilir ve işleme uygunluk derecesi kontrol edilir. Eğer 18 yaşından küçüklere uygulama yapılacaksa aile izni gereklidir. Genelde bu yaşın altında olanlar sivilce ve sivilce izi tedavisi için altın iğneye ilgi gösterirler. Sebep ne olursa olsun istenen sonucu alabilmek için altın iğne sonrası nelere dikkat edilmeli sorusuna yanıt aramak gerekir.

Uygulama sonrasında cildi güneş ışınlarına karşı korumak gerekir. Bu amaçla yüksek faktörlü bir güneş kremi kullanılmalıdır. Eğer altın iğne yaptıracak olan kişinin herhangi bir cilt hastalığı varsa bu durum işlem öncesinde mutlaka doktora bildirilmelidir. Ayrıca cilt ile ilgili kullanılan ilaçlar hakkında da doktora bilgi verilmelidir. Böylece ortaya çıkabilecek yan etki olasılığı en aza indirilecektir.

Altın İğne RF Nedir?

Diğer ismi fraksiyonel radyo frekans uygulaması olan altın iğne cildin güzelleşmesi ve gençleşmesi için yapılan bir uygulamadır. Seanslar halinde yapılan bu işlem cildin çok daha canlı, aydınlık ve genç bir görünüm almasına yardımcı olur. Çevresel ve genetik faktörler sebebiyle ciltte meydana gelen deformasyonlar ile kırışıklıklara karşı fayda sağlayan altın iğne yüze ve vücudun farklı yerlerine yapılabilir. Hangi hastaya kaç seans yapılacağına uzman tarafından karar verilir. Deformasyon seviyesi ve miktarı fazlaysa seans sayısı artacaktır. Altın iğne sonrası nelere dikkat edilmeli sorusuna yanıt arayarak seansların daha etkili olması sağlanabilir.

Altın iğne genellikle yanık ve yara tedavileri, gözeneklerin sıkılaştırılması, ince kırışıklıkların yok edilmesi, göz çevresindeki morlukların giderilmesi, yaşlanma belirtilerinin azaltılması, hamilelik ve kilo alıp vermeye bağlı oluşan çatlaklar, cilt lekelerinin giderilmesi, vücuttaki sarkıklar ve form kaybı, akne ve izlerinin tedavisi, gıdı ve boyun bölgesinin görünümünün düzeltilmesi gibi amaçlarla uygulanır. Uygulama şekli ve süreci kişiye özel olarak belirlenir. Ağrısız ve kolay bir yöntem olan altın iğne ciltte kabuklanma, pullanma ya da soyulmaya neden olmaz. Altın iğne sonrası nelere dikkat edilmeli sorusu bu noktada mutlaka dikkate alınmalıdır.

Altın İğne Kaç Seans Yapılır?

Her türlü cilt renginde ve tipinde kullanılabilen altın iğne cilt yenileme ve kusurları giderme konusunda oldukça iyidir. Hasta seanslar sonrasında hemen günlük yaşantısına geri dönebilir ve hastanede kalmaya gerek yoktur. İlk seanstan itibaren gözle görülecek etkiler ortaya çıkar. Bu seansların sayısı altın iğnenin uygulama amacına göre belirlenir. Genelde iki ya da üç seans cilt için yeterli olur. Ancak ciltte tahribat fazla ise bu sayı artabilir. Her bir seansın arasından yaklaşık üç veya dört haftanın geçmesi gerekir.. Bu ihtiyaç cildin durumuna göre değişir. Seanslar yaklaşık 35- 40 dakika kadar sürer. İşlem sonrasında ciltte geçici bir kızarıklık oluşur fakat bu normal kabul edilir. Kızarıklık birkaç saat içinde kendi kendine kaybolur. Altın iğne sonrası nelere dikkat edilmeli diye araştırıldığında kızarıklığın geçici olduğu ve panik yapılmaması gerektiği görülecektir. Seansların hangi aralıklar ile tamamlanacağı, ne kadar süreceği ve bir seansın ne kadar zamanda tamamlanacağı yapılan muayene sonrasında ortaya çıkar.

Altın İğne Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

 Altın iğne ve benzer cilt uygulamalarında süreç boyunca dikkatli davranmak gerekir. Altın iğne sonrası nelere dikkat edilmeli diye bakıldığında bir gün boyunca cildin su ile temas etmemesine özen gösterilmelidir. Eğer işlem yüze uygulanmışsa makyaj yapılmamalı, doktor tarafından tavsiye edilen vitaminler ya da nemlendirici kremler eksiksiz ve düzenli şekilde kullanılmalıdır. Uygulamanın sonuçlarının uzun süre kalıcı olması altın iğne sonrası nelere dikkat edilmeli ise onları dikkate almaya bağlıdır.

Güneşe maruz kalmamak ve cildi güneşe karşı korumak işlem sonrası dikkat edilecek başlıca konulardandır. İşlemden bir gün sonra uygulamanın ciltteki kızarıklık vb. etkileri tamamen kaybolmuş olacaktır. Cilt bakımına önem veren kişilerin yılda iki ya da üç kez altın iğne yaptırmaları tavsiye edilir. Gözenek sıkılaştırmak için dört seansa ihtiyaç olacaktır. Bu işlem cilt altı dokularını beslediği için işlemin ardından bunu destekleyecek cilt kolajenini artıran kremler, nem oranı yüksek olan bakımlar etkili olacaktır.