Altın İğne

Fraksiyonel Lazer
Devamını Oku
 • Bio
 • Vegan
 • Ce

Altın iğne nedir?

Altın İğne Videoları

Altın İğne Tedavisi Nedir?

 Cildin parlak ve canlı görünmesini sağlayan bu uygulama ciltteki kırışıklık, lekelenme ve deformasyon görünümlerini en aza indirir. Çevresel faktörler ve yaşın ilerlemesi nedeniyle bozulmanın sıklıkla yaşandığı ciltlerde altın iğne tedavisi işe yarar sonuçlar verir.

Yüzün haricinde vücudun diğer farklı bölgelerine de uygulanabilen bu tedavide kullanılan iğnelerin uç kısımları altın ile kaplıdır. İsmini bu iğnelerden alan uygulama cilt yüzeyine dokunmadan doğrudan cildin alt kısmına ulaşır. Bu sayede uygulanan tedavi daha etkili hale gelir. Tedavi her cilt tipi için uygun olup uygulamanın öncesinde uzman hekim muayenesinden geçmek gerekir.

Altın İğne Nelere İyi Gelir?

Altın iğne tedavisinin avantajları şu şekildedir:

 • Cilt gençleştirmede son derece etkilidir.
 • Etkileri uzun süre kalıcıdır.
 • Akne, cilt lekeleri ve yara izlerine karşı fayda sağlar.
 • Doğru uygulama ile yüz hatları belirgin hale gelir.
 • Altın iğne için ağrı, iz ya da ameliyata gerek yoktur.
 • Yüz germe operasyonları ile kıyaslandığında daha ekonomiktir.
 • Her yaştan kadın ve erkek faydalanabilir.
 • Ergenlik döneminden kalan kabarık ya da derin akne tedavilerinde oldukça faydalıdır.
 • Yararlı olması için gelişimini tamamlanmış kişilerde uygulanması tavsiye edilir.

Altın İğne Kimlere Yapılmaz?

Altın iğne tedavisi yapılamayacak kişiler uzman hekimler tarafından ifade edilmiştir. Bunlar şu şekildedir:

 • Emzirme döneminde ve hamile kadınlar için altın iğne tedavisi önerilmez.
 • Tedavinin uygulanabilmesi için roses, sedef, egzama, uçuk, enfeksiyon ve açık yara olmaması gerekir.
 • Kalp pili kullanan kişiler tedaviye uygun değildir.
 • Epilepsi ya da kanser tedavisi gören kişilere altın iğne tedavisi uygulanmaz.
 • Ergenlik döneminde olan kişiler için genellikle bu tedavi tavsiye edilmez. İşe yarar sonuçlar için vücudun gelişimini tamamlamış olması beklenmelidir.
 • İşlem yapılacak olan bölgede enfeksiyonu olanlara işlem yapılmaz.

Altın İğne Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Altın iğne uygulamasının hemen ardından cilt kendini yenilemeye başlar. Seans başına gözle görülen etkiler meydana gelir. Eğer akne çukurlarının giderilmesi için tedavi uygulanacaksa bu durumda tek seans yeterli olmayacaktır. Sarkma, kırışıklık, cilt sıkılaştırma, anti aging gibi sorunların tedavisi için 4 ile 6 seans arasında uygulama yapılması gerekir. Elde edilen sonuçlar genellikle memnun edicidir. Kişiye özel uygulama planlaması yapıldığında daha etkili ve uzun süreli sonuçlar elde edilecektir. İlk seanslar iki ay ara ile yapılırken bu sürenin sonunda mesafe artırılabilir. Böylece yapılan uygulama daha verimli olacaktır. İsteğe göre sonradan seanslar tekrarlanabilir. Bu tür işlemler hastaya yapılan detaylı muayene sonuçlarına göre planlanır.

Altın İğne Faydaları Nelerdir?

 • Altın iğne uygulamasının ardından ciltte kabuklanma, soyulma veya pullanma olmaz.
 • İşlem sonrasında kalıcı etkiler meydana gelir.
 • İğne tedavisinde morluk, şişlik ve uzun süreli kızarıklık görülmez.
 • Yan etkisi olmadığından dışarıdan uygulamanın yapıldığı belli olmaz.
 • İğne tedavisi ile ilk seanstan itibaren ciltte olumlu sonuçlar alınmaya başlanır.
 • Her türlü ten renginde ve cilt tipinde kullanılabilir.
 • Kısa süreli bir işlem olması ve cerrahi bir işlem yapılmaması sayesinde hasta konforu kesintisiz olarak devam eder.
 • Kolay uygulanabilir olması cilt yenilemeyi daha basit ve etkili hale getirir.

Altın İğne Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Başarılı ve uzman bir hekim tarafından yapılan altın iğne uygulaması sonrası dikkat edilmesi gerekenler ihmal edilmemelidir. Bu sayede uygulama daha verimli olacaktır.

 • Altın iğne sonrası uygulamanın yapıldığı bölge su ile temas ettirilmemelidir.
 • Doktor tarafından nemlendirici krem ya da vitamin önerildiyse bunlar eksiksiz olarak kullanılmalıdır.
 • Seansların ardından cilt güneş ışığı ile temas ettirilmemelidir.
 • Bazı ciltlerde işlem sonrasında mikro kabuklanmalar görülebilir. Bu kabuklar soyulmamalı ve kendi kendine iyileşmesi sağlanmalıdır.
 • Eğer altın iğne uygulaması yüze yapıldıysa ilgili bölgeye makyaj yapılmamalıdır.
 • İşlemin en iyi sonuçları vermesi ve yan etkilerin en aza inmesi için doktor tavsiyesi dikkate alınmalıdır.

Altın İğne Kaç Seans Yapılır?

Parlak ve canlı ciltler için etkili olan altın iğne radyo frekans uygulaması her cilt tipine güvenle uygulanabilir. İşlemin ardından cilt kendini yeniler ve parlak bir görünüm kazanır. Cildin derinine etki eden bu uygulama cilt altına yapılır. Genel uygulama şekli iki ya da üç seans olup her bir seans arasında üç ya da dört hafta geçmesi gerekir. Cildin durumuna ve ihtiyacına göre karar verilen seanslarla hastada olumlu değişiklikler meydana gelir. Tüm seansların sonunda cilt daha genç bir görünüme sahip olacaktır. Uygulamalar ciltteki kolajen miktarını artırdığından her geçen gün biraz daha olumlu sonuçlar ortaya çıkar.

Altın İğne Etkisini Kaç Günde Gösterir?

Radyo frekansları ile cildin yenilenmesini sağlayan altın iğne uygulaması her geçen gün daha da iyi sonuçlar verir. İnce kırışıklıkların tamamen geçmesini destekleyen bu işlem sonrasında kişi rahatlıkla günlük yaşamına dönebilir. Tek seanslar ortaya çıkan etkiler üç ile altı ay boyunca devam eder. Genç yaştaki kişiler için kalıcılık süresi biraz daha fazladır. Cilt uzmanı tarafından oluşturulan plana sadık kalmak etkinin artmasını sağlayacaktır. İşlem sonrasında bir ay içerisinde maksimum etkiler görülür ve ilk seanstan sonra etkiler hissedilmeye başlanır. Ortalama üç aya kadar iyileşme devam edecektir. Yapılan cilt muayenesinde uygulamanın etkileri ile ilgili tahmini bilgilere ulaşılacaktır.

Altın İğne Kaç Mm Olmalıdır?

Uygulamanın temeli mikro iğnelere dayanır. Cildin alt tabakasına etki eden bu iğnelerin kalınlığı 0.5 ile 3.5 mm. kalınlığında olmalıdır. İğne ince olması sayesinde iyileştirici hücreleri tetikler. İğneler her hastaya özel olarak seçilir ve tek sefer kullanılır. Tedaviye göre sıklıkla kullanılan iğnenin boyutu 2 mm derinliğe etki eden iğnelerdir. Bu iğneler ile kolajen sentezini artırmak, hücreleri iyileştirmek gibi amaçlar gerçekleştirilir. İşlem öncesinde ilgili bölgeye lokal anestezi uygulanarak hastanın acı çekme olasılığı ortadan kaldırılır.

Altın İğne Fiyatları 2023

Güncel altın iğne fiyatları belirlenirken tedavinin kaç seans yapılacağı dikkate alınır. Eğer hastanın cildindeki deformasyon fazla ise bu durumda fiyat aralığı daha yüksek olacaktır. Fiyatlar seans başına belirlenirken bazı kişiler için iki üç seans yeterli olur. Bu seans sayısına ise uzman hekim karar verir. Yapılan cilt muayenesi ile cildin yenilenmesi için gerekli olan seansların sayısı ortaya çıkar. Net fiyatları öğrenmek için klinik ile iletişime geçilmelidir. Uygulanacak bölgeye göre en uygun fiyat teklifleri yapılacaktır.

En İyi Altın İğne Cihazı

Fraksiyonel cihazlar olarak ifade edilen altın iğne cihazları bipolar ve monopolar cihazlar olarak çeşitlere ayrılır. Daha yüzeysel tabakalar için bipolar cihazlar etkili iken daha derin dokularda iyileşme sağlamak için monopolar radyofrekans cihazları kullanılır. Sonraya doğru geliştirilen tripolar cihazların etki alanı ise daha geniştir. Bu tür cihazlar fraksiyonel olarak bilinir. Böylece yapılan uygulama tek bir noktadan değil birçok küçük noktadan cilde nüfuz eder.

Altın İğne Dolguyu Eritir Mi?

Günümüzde altın iğne ve dolgu uygulamaları yaygın olarak yapılır. Cildin genç ve parlak görünmesini sağlayan bu uygulamalar kırışıklıkların görünümünü en aza indirir. Dolgu ile birlikte uygulanabilen altın iğne herhangi bir olumsuz etkiye yol açmaz. Kırışıklığın derinliğine bağlı olarak ilave dolgu ve yağ enjeksiyonları da yapılabilir. Botoks ile kıyaslandığında altın iğne her zaman daha güvenli bir yöntem olarak görülür. Önemli olan nokta bu tür işlemlerin güvenilir ve işinde uzman hekimler tarafından yapılmasıdır. Böylece olumlu etki ve işlemin kalıcılığı daha fazla olacaktır. Altın iğnede gelişimi radyo frekans teknikleri kullanılmakta olup cildin yenilenmesi için derinliklere nüfuz edilir. Bu sayede kısa süre içerisinde istenilen etki ortaya çıkar ve hasta memnuniyeti yüksek olur. Memnuniyeti artırmak adına tedavi öncesi planlama kapsamlı test ve muayenelerin ardından yapılır.

Henüz hiç yorum yapılmamış

Kullanım Talimatı

Uygulama Sonrası Dikkat Edilecek Hususlar

Resim Altın İğne
back to top
Randevu Al
FİLTRELE