Yüz Dolgusu

Yüz Dolgusu Uygulamaları
Estetik dermatoloji alanında tüm dünyada yapılan en sık uygulama dolgu uygulamalarıdır. Her geçen yıl bir önceki yıllara göre uygulama sıklığı daha da artmaktadır. Dolgu uygulamalarının bu kadar tercih ediliyor olması da sektörümüzde çok farklı yaklaşımları beraberinde getirmektedir.
Devamını Oku
  • Bio
  • Vegan
  • Ce

Dinamik yüz dolgusu nedir?

Yüz Dolgusu Videoları

Dolgu uygulamaları denildiği zaman, özellikle dönemsel trendler doğrultusunda gelişen, değişen ve yeri gelince isim değiştiren tekil bölge çalışmaları insanların karşısına sunulmaktadır. Örnek veriyorum sadece nazolabial dolgu yaptırdığı zaman aynadaki görüntüsünün anında değişeceğine inandırılan bir hastadan, yüzündeki elastikiyet kaybından dolayı aşağıya sarkmakta olan cilt yapısını toplatmak için elmacık dolgusunun tek başına yeterli olacağına inanan bir diğer hastaya... Eğer ki tekil bölge çalışmasında herhangi bir olumsuz durumu olmayan yani dudak dolgusu, burun dolgusu gibi bir işlem yaptırmayacak sanız, yüz sarkmalarından, elastikiyet kaybından ve bozulmakta olan cilt kalitesinden memnun değilseniz tek bir bölgeye yapılan dolgu çalışmalarından kaçınmalısınız

Yüz Dolgu Uygulaması ile Bütünsel Yüz Yaklaşımı Nedir?

Bütünsel Yüz Yaklaşımında amacımız tek bir bölgeye yüksek miktarda dolgu uygulaması yapıp volume odaklı ve abartı bir şişkinlik ile sizleri uğurlamak değildir. Bütünsel Yüz Yaklaşımında özellikle üzerinde durduğumuz üç önemli nokta vardır:

  • Birinci ilgilendiğimiz konu yüzünüzün hacim kaybı
  • İkinci ve en önemli noktalardan birisi cilt kaliteniz ve cilt sağlığınız. Ve cilt kalitenizi artırmak için yapılacak kombine tedaviler.
  • Üçüncü ilgilendiğimiz konu ise abartıdan uzak, kişisel doğallığı bozmadan, mimiklerimizle uyumlu ve yüz anatomisine yani size özel bir çalışma gerçekleştirerek yüzünüzün tekrardan pozisyonlamasını sağlamak.

Bütünsel Yüz Yaklaşımı Nasıl Yapılır?

Bütünsel Yüz Yaklaşımında bu üç önemli nokta özelinde, dinamik yüz akışınızı oluşturan, şakak, elmacık, nazolabial, çene ucu ve jawline bölgelerine Yüz Dolgusu yapılmaktadır.

Yüz Dolgusu kaç seansta uygulanır?

Uygulanan işlemlerin önemli bir diğer özelliği ise tek seansta bitmemesidir. İşleme gelen hastalarımızı sıfırıncı gün diye adlandırdığımız ilk işlem gününde çok detaylı bir ön muayeneden geçirerek, akıllarında en küçük bir soruyu dahi cevapsız bırakmadan ilk işlemlerine başlanır. Hastalar ortalama 30-35 dakika süren ilk seans sonrasında, yapılan işlemlerin dinamik yüz akışı ile tamamen oturması için 15 günlük bir tanıma/tanışma sürecine bırakılır. Bu süreçte dolgu, cilt ile tanışma aşamasını geçirir. 15. günde hastalar tekrardan çağrılarak ikinci işlemlerine alınır. Böylelikle cildin kendini toparlamasına ve dolguyu kabul ederek daha sağlıklı bir sonuç almasına yönelik verilen 15 günlük aranın ardından, çok daha sağlıklı ve başarılı sonuçlar elde edilen bir çalışma ortaya çıkar.

(2) Yorum
2
Mevcut yorumlar
itibaren: | Tarih: 1.02.2022 16:57
Video Çok Açıklayıcı
Teşekkürler
itibaren: Yönetim | Tarih: 1.02.2022 11:01
Bilgilendirici Video İçin Teşekkürler.
Operasyon ile ilgili tüm sorularımın cevaplarını aldığım harika bir video olmuş.

Estetik dermatoloji alanında tüm dünyada yapılan en sık uygulama dolgu uygulamalarıdır. Her geçen yıl bir önceki yıllara göre uygulama sıklığı daha da artmaktadır. Dolgu uygulamalarının bu kadar tercih ediliyor olması da sektörümüzde çok farklı yaklaşımları beraberinde getirmektedir.

Kullanım Talimatı

Uygulama Sonrası Dikkat Edilecek Hususlar

Resim Yüz Dolgusu
back to top
Randevu Al
FİLTRELE