Lazerle Leke Tedavisi

Leke Tedavileri
Devamını Oku
  • Bio
  • Vegan
  • Ce

Cilt Lekeleri Neden Olur?

Lekeler doğum lekesi veya çil gibi tiplerle doğuştan olabileceği gibi zaman içinde gelişmiş de olması muhtemeldir. Özellikle güneş ışınlarının veya yaşın ilerlemesiyle meydana gelen cilt lekeleri estetik açıdan rahatsız edici olabilir. Güneşin zararlı etkileri bu şikayetin gelişmesinde öne çıkan unsurlardan olsa da ilaç tedavisi görenler, hormonal sorunlar yaşayanlar, yanlış kozmetik ve makyaj ürünleri kullananlar da cilt lekeleriyle mücadele etmek durumunda kalabilir.

Cilt lekeleri her ne kadar özellikle yüz ve boyun gibi direkt göz teması altındaki bölgelerle anılsa da kol, bacak, el, dekolte bölgesi, basen, kalça ve göbek gibi pek çok farklı bölgede lekeler gelişebilir. Özellikle yaşa bağlı beliren cilt lekelenmeleri elleri etkisi altına alırken, yanlış ürün kullanımı veya güneş ışınlarından kaynaklanan lekeler yüz ve dekolte bölgelerini etkisi altına alabilir.

Cilt Lekeleri için Lazer Uygulaması

Günümüzde cilt lekelerinin ortadan kaldırılması, böylece cildin hem daha eşit ve dengeli bir renk tonuna hem de daha pürüzsüz bir görünüme sahip olması amacıyla yapılan, leke tedavisi kapsamında yer alan pek çok medikal uygulama bulunmaktadır. Lazerle leke tedavisi ise bu uygulamaların başında gelirken popülerliğini her geçen gün katlamaktadır.

Lekelerin giderilmesi için özel olarak geliştirilen ve doğrudan sorunlu bölgeye uygulanan lazer, leke tedavisi işlemi sırasında ve sonrasında minimum rahatsızlık riskiyle öne çıkar. Uygulama yapılan bölgede işlem sırasında oldukça az bir acı hissi olabilir ancak anestezi etkisi gösteren kremler sayesinde bu olumsuzluk da kontrol altına alınabilir ve sonrasında herhangi bir rahatsızlık beklenmez. Gün içinde asgari düzeyde kızarıklık ve şişlik olabilir, ancak uygulama alanının korunması halinde günlük yaşama devam edilebilir.

Tüm bu avantajlarının ve memnuniyet gibi güven de kazanan etkilerinin yanı sıra etkisini oldukça hızlı göstermesiyle de öne çıkan lazer ile leke tedavisi cihazda çıkan ışınların öncelikle derinin üst katmanlarını iyileştirmesiyle başlar. Seans ilerledikçe ve işlem yineledikçe derinin daha alt katmanlarına etki edilir ve kısa sürede belirgin bir renk tonu eşitlemesi fark edilir. Göreceli olarak kalıcı diyebileceğimiz bu etki, kişisel farklılıklara göre değişir. Örneğin cilt tipi lekelere meyilli kişilerde leke tedavisi uygulamasının tekrar edilmesi ve zaman içinde rötuş işlem yapılması gerekebilir. Nispeten yeni ve hafif lekeler içinse işlemi tekrarlamaya gerek kalmayabilir.

Lazerle Leke Tedavisi Hakkında Merak Edilenler

Lekelerin lazer uygulamasıyla tedavi edilmesine dair en çok merak edilen konuların başında bu uygulamanın ne kadar süreceği ve tam etkinin ne kadar zamanda görülebileceği yönündedir. Ancak lazerle leke tedavisi seans sayısı tüm benzer uygulamalarda olduğu gibi şikayetin ne kadar geniş bir alana yayıldığına, ne kadar yoğun olduğuna, renk tonuna ve lekenin nedenine bağlı olarak değişir. Gözle görülür etkilerin görülmesi açısından minimum 2 seans uygulama önerilirken 2 seans sonrasında iyileşme oranına bağlı olarak seans sayısı netleştirilebilir.

Tek bir seans süresi ise sürece dair sık sorulan bir diğer unsur olurken seansların pek uzun bir süre almadığını bilmek gerekir. Her leke üzerine özel cihazlarla tek tek lazer ışını atışı yapılır ve tüm bu uygulama alanın genişliğine bağlı olarak ortalama 15 dakika civarında tamamlanır. Bu seanslar leke tedavisi sona erene dek herhangi bir istisna söz konusu değilse yine ortalama olarak ayda bir yinelenebilir.

Aldığınız önlemlerin etkisiz ya da yetersiz kalması durumunda cilt lekeleriyle karşılaşabilir ancak bu soruna lazer ile leke tedavisi hakkında bilgi alarak siz de son verebilirsiniz. Tam bu aşamada tedavinin yalnızca alanında uzman kişilerce uygulanması gerektiğini unutmamalısınız. Cilde doğrudan lazer uygulamak gibi hem ekipmanların hem klinik koşulların da hem de uygulayıcı birikiminin son derece önemli olduğu bu konuda seçiminizi dikkatli ve bilinçli şekilde yapmalısınız. Siz de hangi bölgede, koyuluk veya genişlikte olursa olsun leke tedavisi için görüşme sağlayabilir, alanında uzman profesyoneller ile yenilenmiş bir cilde sahip olabilirsiniz.

Henüz hiç yorum yapılmamış

Kullanım Talimatı

Uygulama Sonrası Dikkat Edilecek Hususlar

Resim Lazerle Leke Tedavisi
back to top
Randevu Al
FİLTRELE