Lazerle Cilt Gençleştirme Tedavisi

Lazer Uygulamaları
Cildin lazer ışınları ile bütün bir şekilde taranması sonucu lazer ışınlarının ısıya dönüşmesi ile cildin dermis katmanındaki fibroblast hücrelerinin kolajen üretimini artırmak esasına dayanan bir tedavi yöntemidir.
Devamını Oku
 • Bio
 • Vegan
 • Ce

Fraksiyonel Lazer nedir?

Lazerle Cilt Gençleştirme Videoları

Lazerle Cilt Gençleştirme Tedavisi Nedir?


Kolajen üretimi beraberinde yeni bağ dokusu oluşumunu sağlar. Bu da cilde gergin, canlı bir görünüm kazandırır.

Lazerler Cilt Gençleştirme Nelere İyi Gelir?

 • Cilt altında yeni kollajen oluşumu sağlar
 • Ciltteki elastik ve kollajen liflerinde ani bir kısalma ve ciltte sıkılaşma sağlar
 • Ciltte pembemsi ve canlı görünüm sağlar
 • Cilt gözeneklerinde sıkılaşma sağlar
 • Cilt altı bağ dokusunda yeniden düzenlenme sağlar

Lazerle Cilt Gençleştirme Kimlere Uygulanmaz?

Güneş ya da solaryum aracılığı ile bronzlaşmış cilde sahip kişilerin, tedaviden faydalanmaları için ciltlerinin doğal rengine dönmesini beklemeleri gerekmektedir. Kalp pili takılı olanlar, hamileler ve cilt kanseri olan kişiler için kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Lazerle Cilt Gençleştirme Tedavisi Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Lazer uygulamasından sonra etkisi 3-6 ay içinde gözlenir. Çünkü fibroblastlardan kollajen üretimi 3 hafta içinde başlar ve bu süreç 3-6 ay daha devam eder.

Lazerle Cilt Gençleştirme Tedavisinden Sonra İyileşme Süreci Ne Kadar Sürmektedir?

Lazerle cilt gençleştirme uygulamalarında iyileşme süreci hastaya uygulanan tedavi yöntemine, hastanın tedaviye verdiği yanıta vb. gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.Tüm bu değişikliklere göre ortalama iyileşme süreci kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Lazerle cilt gençleştirme tedavisi tamamlandıktan sonra oluşan kızarıklıklar yapılan uygulamaya ve hastaya bağlı olarak iki hafta ve üzeri olabilecek bir zaman diliminde ortadan kaybolmaktadır. Uygulamanın etkileri iki veya dört hafta içinde kendini gösterir.

Lazerle Cilt Gençleştirme Tedavisinde Hangi Lazer Kullanılır?

BBL Forever Young: Yeni nesil medikal estetik uygulamalarında tüm dünyada başarısını kanıtlamış bir teknolojidir. BBL (Broad Band Light), türkçede geniş bant ışık anlamına gelen ve 400 – 1200 nm arası gibi geniş dalga boyunda ışık veren, cilt gençleştirme ve genetik yenilenme için FDA onaylı özel bir ışık kaynağıdır.

Fraksiyonel Lazer: Fraksiyonel lazerde, lazer dalga boyu diğer tüm lazer sistemlerinden daha yüksektir. Bir başka deyişle fraksiyonel lazerin ulaştığı kadar derine ulaşabilen başka bir lazer sistemi şu an bulunmamaktadır. Deride bilinçli olarak oluşturulan hasar, iyileşme sürecinde kabuklanmaya neden olduğu için özellikle kış aylarında uygulanması çok daha sağlıklıdır. Bu kabuklar neredeyse gözle görülemeyecek kadar küçüktür.

Cilt Gençleştirme Tedavisi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Uygulamadan 1 gün sonra sıcak olmaması koşuluyla duş alınabilir.
 • Ödem ve inflamasyonu azaltmak için soğuk kompres uygulanabilir. Uygulama sonrası ciltte oluşabilecek kabuklanmadan korunmak için cilt nemli ve temiz tutulmalıdır. İyileşme sonrası makyaj yapılabilir.
 • Hastanın cilt tipine ve çevre koşullarına bağlı olarak iyileşme sonrası 6 ay kadar uzun etkili nemlendiriciler ve yüksek faktörlü güneş koruyucular kullanılmalıdır.
 • Cilt soyucu kremler en az 1 ay kullanılmamalıdır.

Henüz hiç yorum yapılmamış

Cildin lazer ışınları ile bütün bir şekilde taranması sonucu lazer ışınlarının ısıya dönüşmesi ile cildin dermis katmanındaki fibroblast hücrelerinin kolajen üretimini artırmak esasına dayanan bir tedavi yöntemidir.

Kullanım Talimatı

Uygulama Sonrası Dikkat Edilecek Hususlar

Resim Lazerle Cilt Gençleştirme Tedavisi
back to top
Randevu Al
FİLTRELE