Jawline Çene Dolgusu

Çene dolgusu ya da diğer ismi ile jawline dolgu çene bölgesine en sık yapılan estetik operasyonlardan biridir. Cerrahi bir işleme gerek kalmadan yapılan bu işlem özellikle yüz hatlarında altın oranı tutturmak isteyenlerin öncelikli tercihleri arasında yer alır.
Devamını Oku
 • Bio
 • Vegan
 • Ce

Jawline dolgusu nedir?

Jawline Dolgu Nedir?

Dolgu uygulamasında çenenin uç kısmından başlanarak kulak önüne kadar işlem yapılır. Bu sayede çenenin her iki kısmı da belirgin hale gelir. Dolgu çene hatlarına ve uç kısımlara yapılarak yüz bölgesinin estetik bir görünüm kazanması sağlanır. Hem kadınlara hem de erkeklere yapılan bu uygulama ile çene köşeleri belirgin hale gelir.

Dolgu estetiğinin en trend operasyonlarından biri olan jawline dolgu çenenin var olan kontürünü belirginleştirir. Güçlü ve estetik bir çene yapısı sağlayan bu işlemle yüzdeki ilk odak noktası sayılan çene kısmı güzel ve net görünür. Özellikle Güney Kore ve çevre ülkelerde bu operasyon için talep fazladır. Ülkemizde ise son dönemlerde popüler hale gelmeye başlamıştır.

Jawline Dolgu Fiyatları 2023

2023 yılı için estetik operasyon fiyatları güncellenmiştir. Jawline dolgu fiyatları belirlenirken dolguda kullanılacak olan miktar ve ürün türü dikkate alınır. Herkesin yüz yapısı farklı olduğundan kullanılması gereken malzeme de kişiden kişiye değişiklik gösterecektir. Uygulanacak dolgu malzemesinin mutlaka kaliteli olması gerekir. Sağlık standartlarına uygun malzeme kullanmak hem dolgunun kalıcı olmasını sağlar hem de kişinin sağlığını olumlu yönde etkiler.

Dolguyu yapan kişinin tecrübesi alınacak olan hizmetin fiyatları ve kalitesi üzerinde etkiye sahiptir. Bu tür estetik operasyonlarda hekimin tecrübesinin fazla olması işlemden olumlu sonuç alma olasılığını artırır. Eğer dolgu doğru yapılmazsa şekil bozukluğu görülür ve kişinin sağlığı dolgudan negatif yönde etkilenir. Bunu önlemek için doğru hekim ve klinik tercih edilmelidir. Fiyatlar ise klinikte yapılacak olan muayenenin ardından bölgeye özel olarak verilecektir.

Jawline Dolgu Erkekler İçin Yapılır Mı?

Çene dolgusu denildiğinde genellikle akla ilk olarak kadınlar gelse de erkeklerde jawline dolgusu yapılabilir. Doğru şekilde yapıldığında kişide keskin ve sert bir görünüm sağlayan bu dolgu gevşek olan çene hattını belirgin hale getirir. Herhangi bir ameliyat olmaması nedeniyle bu tür dolgular en sık yapılan estetik operasyonlardandır. Zaman içerisinde çene altında sarkıklık oluşması, çene çizgisinin simetrik olmaması, çenede kayma görülmesi gibi nedenler çene dolgusuna olan talebi artırır. Kalıtsal sorunların doğru şekilde giderilebilmesi için dolgu işlemlerinin tecrübeli hekimler tarafından yapılması gerekir. Böylece kişinin duruşu, ifadesi ilk görüşte olumlu etki bırakacak şekilde değişecektir.

Jawline Dolgu Kalıcı Mıdır?

Çene dolgusunun kalıcılığı kişinin yapısal durumuna ve özelliklerine göre farklılık gösterecektir. Genellikle kalıcılık süresi on iki ay ile on sekiz ay arasında değişir. Mevcut bölgedeki hatların belirginleşmesini sağlayan bu dolgu kalındır ve lifting etkisi yaratır. Uygulamanın ardından bir haftalık süre içerisinde ilgili bölgede sertlik ve ödem görülebilir. Ortalama iki hafta sonra dolgu o bölgede bulunan dokularla uyum sağlar ve ödem ile sertlik yumuşamaya başlar. Eksiksiz olarak yapılan çene dolgusu yüz hattı görünüşünde olumlu etkiler ortaya çıkarır. Ödemler geçtikten sonra dolgunun etkisi daha belirgin şekilde görülmeye başlanır. Dolgunun içinde bulunan hyalüronik asit doğal bir madde olduğundan işlemin etkileri uzun süre devam eder. Özellikle ilk kez dolgu işlemi yapılan ciltlerde etki daha fazla olup kalıcılık üzerinde dolgu miktarı ve uygulamanın yapılacağı kişinin yaşı da etkilidir.

Jawline Dolgu Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

Kişiden kişiye değişen çene dolgusu kalıcılığı genellikle en fazla 18 ay olur. Dolgunun o bölgedeki dokuya uyum sağlaması elde edilecek sonucu olumlu yönde etkiler. Bu sayede çene hatları daha belirgin olur ve bir buçuk senelik sürenin ardından dolgu maddesi cilt tarafından emilerek kaybolur. Dolgunun içinde hyalüronik asit içeriği olduğunda sağlık açısından herhangi bir risk teşkil etmez. İşlem için bir kesi, ameliyat ya da benzer uygulamaya gerek yoktur. Tahmin edilenin tam aksine ağrı getiren bir işlem olmaması nedeniyle dolgu sırasında acı ya da ağrı hissedilmez. Bunun için dolgudan önce ilgili bölgeye uyuşturucu etkisi olan krem sürülür. Bölgenin uyuştuğundan emin olunduktan sonra ince uçlu iğneler ile deri altına giriş yapılarak işlem başarılı şekilde tamamlanır.

Jawline Dolgu Nasıl Yapılır?

Çene dolgusu yapılırken iğneleme yöntemleri ve enjeksiyon teknikleri kullanılır. Çenede var olan çukurlar doldurulur ve ön planda olan noktalar dengelenir. Böylece çene yapısının daha soft bir görüntüye ulaşması sağlanır. Yüzü alt bölgesinin doldurulmasını temel alan uygulamada birden fazla çene dolgu malzemesi tercih edilebilir. Her uygulamanın içeriği kişiye özel olarak belirlenir. Çene yapısına göre dolgu türü ve miktarı seçilir. Uygulamaya başlanmadan önce alerji testi yapılır ve herhangi bir sıkıntı yoksa dolgu maddesi enjekte edilir. En çok kullanılan dolgu maddesinin içerisinde yağ hücresi, hyalüronik asit, sığır kolajen, hidro silapatit kalsiyum ve benzer maddeler yer alır.

Genellikle jawline dolgu işlemlerinde dolgu enjeksiyonu yağ hücreleri ile gerçekleştirilir. Diğer maddelere kıyasla lipid hücreler daha sağlıklı olmasıyla bilinir. Kullanılan malzemelerin Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olmasına dikkat edilmelidir. Seçilen dolgu malzemesi çenenin hemen alt kısmına enjekte edilir ve uygulama seansı ortalama on beş dakika içerisinde tamamlanır.

Kimler Jawline Çene Dolgusu Yaptırabilir?

18 yaşının üzerinde olan herkes jawline çene dolgusu yaptırabilirler. Devamlı olarak ilaç kullananlar, bebek emzirenler ya da hamile olanlar, çene bölgesinde cilt reaksiyonu olanlar, vücudunda iltihap bulunanlar enjeksiyon yaptıramayacak kişiler arasında yer alır. Bu tür dolgu işlemleri ve estetik operasyonlar yaptırmadan önce uzman hekime başvurmak, ilaçlar ve rahatsızlıklar ile ilgili bilgi vermek gerekir. Elde edilen veriler ve test sonuçlarına göre uzman hekimler kişiye özel çene dolgusu planlaması yaparlar. Hastaların bu planlamaya göre hareket etmeleri ve doktor tarafından verilen tavsiyelere eksiksiz olarak uymaları gerekir. Bu sayede elde edilecek etki daha fazla olacaktır.

Jawline Dolguda Sonuçlar Ne Zaman Görülür?

Dolgu yapıldıktan kısa bir süre sonra kişi günlük yaşamına devam edebilir. Çene dolgusunun ardından bir ya da iki gün boyunca hafif derecede şişlik ya da kızarıklık olabilir. Bu etkiler hızlı bir şekilde kendiliğinden geçer. Yüzü oval görünümden çıkaran dolgu işlemi ile daha keskin ve belirgin bir çene hattı elde edilir. İstenen yüz şekline kavuşmayı kolay hale getiren jawline dolgu sıvı lifting olarak da bilinir. Zayıf görünüm ortadan kalkar ve çene ucu netlik kazanır.

Dolgu enjeksiyonlarının etkisi hemen görülmeye başlanır. En fazla yarım saat süren işlemin ardından çene ve yüz kısmında belirgin değişmeler ortaya çıkar. Cilt dokusunu destekleyen bu uygulamalar genellikle lokal anestezi ile yapıldığından uyuşmanın etkisinin geçmesiyle kişi yeni yüz şekli ile normal yaşantısına devam edebilir.

Jawline Dolgu Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çene yani jawline dolgu sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Dolgu sonrasında 24 saat duş alınmamalıdır.
 • Üç gün süre ile ağrı kesici kullanılmamalı ve vitamin alınmamalıdır.
 • Dolgunun ardından alkol tüketilmemelidir.
 • Operasyon geçiren kişiler birkaç gün boyunca ağır sporlar yapmaktan kaçınmalıdır.
 • Çene dolgusundan sonra ortalama üç gün sauna, buhar banyosu yapılmamalı ve havuza girilmemelidir.
 • Zorlayıcı faaliyetlerden kaçınıldığı takdirde dolgunun etkisi daha uzun olacaktır.
 • Eğer varsa doktor tarafından önerilen kremler ve ilaçlar kullanılabilir.
 • Hastalar isterlerse fazla aşırıya kaçmamak kaydıyla makyaj yapabilirler

Jawline Dolgu Tam Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Jawline dolgunun etkisi uygulamanın hemen sonrasında görülmeye başlanır. Özellikle ikinci haftadan itibaren çene yapısı ile dolgu maddesi birbiriyle tamamen uyumlu hale gelir ve bölgede yumuşama olur. Dolgunun hangi bölgeye enjekte edileceği çenenin ihtiyacına göre belirlenir. Eğer çene ucu sivri olan kişiler uygulama yaptırıyorsa dolgu sonrasında daha yumuşak bir çene kısmına sahip olurlar. Çene hattını yeniden şekillendiren bu operasyonlar ile yüzün oval görünümü ön plana çıkarılır. Ne kadar uygulama yapılacağı kişiden kişiye değişir ve bu nedenle etki süresinde de farklılıklar olabilir. Çukurların doldurulması işlemi belirgin olduğundan kısa süre içerisinde sonuç alınacaktır. İstenen görünümü elde edebilmek için çene dolgusu işleminin uzman bir hekim tarafından sağlık standartlarına uygun steril bir ortamda gerçekleştirilmesi gerekir. Aksi halde hastalarda farklı sağlık sorunları ortaya çıkabilecektir. Bunları önlemek için hem klinik hem de hekim seçimi doğru yapılmalıdır.

Çene Dolgusu Nedir?


Çene dolgusu, çenenin yapısal bozukluklarını gideren ve çeneye yeni bir form kazandıran estetik bir müdahaledir ve kişisel bir işlemdir. Ameliyata gerek duymadan gerçekleştirilen bu işlem sayesinde çene hattı yeniden şekillendirilir. Çenenin genel yüz formuna oranla daha büyük olması, çene hattı çizgisinin belirsiz görünümü, çeşitli sarkmalar, hacim eksiklikleri ve çenenin burun ile orantısız olması çenede en sık rastlanılan bozukluklardır.

Doğuştan gelen veya çevresel faktörlerden dolayı meydana gelen bu bozukluklar ideal görünümü fazlasıyla etkiler. Bu durumdan memnun olmayan veya şikâyetçi olan kişiler için çene dolgusu harika bir tedavi yöntemidir. Uzmanı tarafından uygulandığı takdirde kısa sürede harika sonuçlar veren çene dolgusu, günümüzde kadınlar ve erkekler tarafından yoğun ilgi görmektedir.

Çene Dolgusu Fiyatları Nedir?

Enjeksiyon yöntemiyle uygulanan çene dolgusu, ameliyattan ziyade estetik bir müdahaledir. Genellikle tek bir seans ile tamamlanması planlansa da bazı durumlarda ikinci seans gerekebilir. Çenenin yapısal bozukluklarını maskelemeyi hedefleyen bu estetik tedavi sayesinde birçok düzeltme yapmak mümkündür. Herhangi bir dikiş veya kesi oluşturulmasına gerek duyulmaksızın yapılan çene dolgusu ağrısız şekilde gerçekleştirilir. Çene dolgusu kişisel bir tedavidir. Çünkü her bireyin çene problemleri farklıdır. Bu nedenle de çene dolgusu fiyatları değişiklik gösterir.

Çene dolgusuyla ilgili net bir fiyat alabilmek için ön muayene yapılması ve kusurların tespit edilmesi gerekir. Bu yüzden çene dolgusu yaptırmayı planlıyorsanız klinikten ön muayene için randevu almanız faydalı olur.

Ön muayene sırasında öncelikle çenedeki yapısal bozukluğun çene dolgusu ile tedavi edilip edilmeyeceğinin belirlenmesi gerekir. Çünkü çene dolgusu her çene problemi için yeterli olmayabilir. Bazı çene problemlerini düzeltmek için cerrahi operasyon gerekebilir.

Çene Dolgusu Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

Son yılların popüler estetik tedavi yöntemlerinden biri olan çene dolgusu çene hattını ideal şekilde ön plana çıkararak ideal bir görünüm yakalanmasını sağlar. Çeşitli nedenlerden dolayı simetrik bir çene yapısına sahip olmayan kişileri mutlu eden bu tedavi günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilir. Yüzünde veya vücudunda bulunan yapısal bozukluklar nedeniyle mutsuz olan kişilerin estetik tedavi yöntemlerine başvurması önemli bir psikolojik destek niteliğindedir. Çünkü yapısal bozuklukların yarattığı mutsuzluk bir süre sonra travmaya dönüşebilir. Bu nedenle genel sağlık durumu estetik operasyonlara elverişli olan kişilerin estetik tedavileri yaptırmaları tavsiye edilir.

Çenenin yapısını ve genel görünümü önemli ölçüde güzelleştiren çene dolgusu bu anlamda destekleyici bir tedavidir. 15-20 dakikada enjeksiyon yöntemiyle gerçekleştirilen çene dolgusunun hyaluronik asit kullanılarak yapılması durumunda yaklaşık 1 yıl, yağ dolgusu kullanılarak yapılması durumunda ise yaklaşık 2 yıl kaldığı bilinir. Bazı kişilerde bu uygulamanın 3 yıla kadar kalıcılığını koruduğu gözlemlenir. Tek seansa rağmen bu kadar uzun süre kalıcılığını koruması çene dolgusunu cazip kılar.

Çene Dolgusu Hangi Durumlarda Yapılır?

Çene bölgesinde görülen şekil bozukluklarının birçok nedeni vardır. Kişileri rahatsız eden veya mutsuz eden bu bozuklukların genel nedenleri arasında kilo almak, kilo vermek, yaşlanma belirtileri ve yapısal bozukluklar bulunur. Bu nedenlerden dolayı gelişen çene problemleri son derece basit bir işlem olan çene dolgusu ile kısa sürede düzeltilir. Çene dolgusunun yapılabildiği durumlar detaylı olarak şu şekilde sıralanabilir:

 • Çenede görülen hacim eksiklikleri
 • Çene ucunun küçük olması
 • Çenenin geri planda kalması
 • Çene hattı çizgisinin yeteri kadar belirgin olmaması
 • Çenenin yüz hatlarıyla simetrik bir görünümde olmaması
 • Çenenin altında ve yanlarında gelişen cilt sarkmaları
 • Simetriyi bozacak derecedeki zayıf çene yapısı
 • Simetriyi bozacak derecedeki büyük çene yapısı
 • Boyun bölgesinde gelişen kırışıklıklar
 • Çene ucunda konumlanan gamze

Birçok çene problemini düzelten çene dolgusu, daha genç ve daha dinamik bir görünüm kazandırır. İdeal bir görünüme sahip olmak bireylerin yaşam kalitesini artırır. Bu nedenle çene yapısından hoşnut olmayan kişiler çene dolgusu yaptırarak daha hoş ve daha zarif bir görünüm kazanabilirler.

Çene Ucu Dolgusu Kimlere Yapılır?

Çene problemlerini gidermeye yönelik yapılan çene dolgusu tedavisi, cinsiyet gözetmeksizin genel sağlık durumu elverişli olan her yetişkine yapılır. Hyaluronik asit ile yapılan bu işlem kişilerin genel görünümünü iyileştirir. Çene ucu dolgusu;

 • Çene hattını daha belirgin hale getirmek isteyen kişilere
 • Çene hattında sarkma ve dalgalanma oluşan kişilere
 • Çene ucunu uzatmak isteyen kişilere
 • Yüzünün altın oranını ortaya çıkarmak isteyen kişilere yapılır.

Çene dolgusu sayesinde yüz bölgesinde bulunan birçok deformasyon maskelenebilir. Çünkü çene dolgusuyla çene ve dudak arasında bir uyum belirginleşir. Yanaklarda kendini göstermeye başlayan sarkmalar toparlanır, yüz hatları daha keskin göründüğü için daha dinamik bir görünüm elde edilir. Gıdı bölgesinin toparlanması ve yüzün üçgen bir forma kavuşması kişiyi genç bir görünüme kavuşturur.

Kalıcı Çene Dolgusu Var mı?

Kişilerin genel görünümünü önemli ölçüde iyileştiren ve güzelleştiren çene dolgusu sonsuza dek kalıcılığı olan tedavi yöntemlerinden biri değildir. Bu nedenle belirli aralıklarla tekrarlanması tavsiye edilir. Çene dolgusu tedavisinde hyaluronik asit bazlı dolgular kullanılır.

Hyaluronik asit ile yapılan çene dolgusu 6 ay ila 12 ay etkilidir.

Çene Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Çenenin genel görünümünde bulunan birçok bozukluğu bir süreliğine de olsa gidermek amacıyla yapılan çene dolgusunun birçok avantajı mevcuttur. Çene dolgusunun kişiye sağladığı avantajlar şu şekilde sıralanabilir.

 • Çene dolgusu ameliyat değildir. Bu nedenle ameliyat korkusu olan kişiler için mükemmel bir estetik alternatiftir. Ameliyat ile gerçekleştirilen operasyonlar için anestezi ve uzun bir iyileşme süreci söz konusudur. Çene dolgusu ise enjeksiyon yöntemiyle uygulandığı için anesteziye ve iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaz. Enjeksiyon yapıldıktan sonra normal hayat şartlarına hemen dönülebilir.
 • Çene bölgesinde bulunan deformanlar genel görünümü olumsuz yönde etkiler. Çene dolgusu ile genel görünümü iyileştirmek mümkündür.
 • Çene dolgusu ile çeneye kazandırılan yeni şekil, genç ve çekici görünmeyi sağlar.
 • Çene dolgusu kısa sürede ve ağrısız şekilde gerçekleştirildiği için olumlu etkileri kısa sürede kendini göstermeye başlar.
 • Çene dolgusuyla beraber yüzün yeni bir form kazanması kişinin genel psikolojik durumunu olumlu yönde etkiler. Bu durum kişinin daha pozitif, daha mutlu ve daha özgüvenli olmasında etkilidir.
 • Çene dolgusu farklı dokularla gerçekleştirilebilen bir tedavidir. Bu tedaviyi denemek isteyen fakat yeteri kadar cesaret gösteremeyen kişiler, etkisi yaklaşık 1 yıl süren hyaluronik asit ile bu tedaviye başlayabilirler. Memnun kalınması durumunda yağ dokuları ile gerçekleştirilen ve etkisi daha uzun süren çene dolgusu işlemini yaptırabilirler. Dolgu seçeneğinin bulunması çene dolgusunu ilk kez yaptırmayı planlayan kişiler için büyük avantajdır.

Henüz hiç yorum yapılmamış

Çene dolgusu ya da diğer ismi ile jawline dolgu çene bölgesine en sık yapılan estetik operasyonlardan biridir. Cerrahi bir işleme gerek kalmadan yapılan bu işlem özellikle yüz hatlarında altın oranı tutturmak isteyenlerin öncelikli tercihleri arasında yer alır.

Kullanım Talimatı

Uygulama Sonrası Dikkat Edilecek Hususlar

Resim Jawline Çene Dolgusu
back to top
Randevu Al
FİLTRELE