Elmacık Kemiği Dolgusu

Yüz Dolgusu Uygulamaları
Yaşın ilerlemesi ile birlikte yüzde elmacık kemiği bölgesinde hacim kaybı yaşandıysa ya da zayıflık sebebiyle elmacık kemiği bölgesi çıkık bir görünüme sahip değilse dolgu uygulamaları tercih edilir.
Devamını Oku
 • Bio
 • Vegan
 • Ce

Elmacık kemiği dolgusu nedir?

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır?

 Elmacık kemiği dolgusu estetik bir yüzün olması için sıklıkla başvurulan işlemlerden biridir. Hazır dolgu enjeksiyonu ile yapılan bu işlem sayesinde kırışık ve çökük görünüm en aza indirilir. Doğru dolgu ile cilt daha genç bir görünüm kazanır. Abartılı olmayan ve doğal görünüm sunan dolguların daha iyi bir sonuç için uzman bir hekim kontrolünde yapılması gerekir. İşlemin ardından hastanın hemen günlük yaşamına geri dönmesi ve dolgu sonuçlarının hemen fark edilir olması işlemin en büyük avantajları arasındadır. Dolgunun istenen görünümü verebilmesi için önceden yüz ölçümleri yapılmalıdır. Göz, kulak ve alın genişliği arasında kalan bölgeye dolgu enjekte edilecektir.

Elmacık Dolgusu Yüzü Kaldırır mı?

Doğru şekilde yapılan elmacık kemiği dolgusu yüzü daha genç gösterir ve yüzde lifting etkisi yapar. Bu sayede yüzdeki kırışıklıklar daha az belirgin hale gelir ve yüz yukarıya doğru kalkmış olur. Uygulandığı bölgede dolgunluk yaratan dolgular yüzde kaybedilen hacmi geri kazandırır.

Uygulanan dolgu işleminden istenen sonucun alınabilmesi için yanak bölgesindeki çöküklüğün ya da sadeliğin altında yatan neden araştırılmalıdır. Genellikle yaşlanma ya da genetik özellikler nedeniyle dolgu ihtiyacı daha fazladır.

Elmacık kemikleri yüzün her zaman canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar. Yaşın ilerlemesi ile birlikte yüz aşağı doğru sarkmaya başladığından bu görünümü en aza indirmek adına cilde liftin etkisi sağlayan elmacık kemiği dolgusu yapılabilir. İstenen sonucu alabilmek için işlem mutlaka tam donanımlı bir klinikte bu alanda uzman hekim tarafından tamamlanmalıdır.

Elmacık Kemiğine Yapılan Dolgu Kaç Ay Kalıcı Olur?

Dolgu uygulamalarında süre cilt yapısına ve uygulanacak dolgunun miktarına göre farklılık gösterir. Bu süre ortalama altı ay ile bir yıl arasındadır. Dolgunun içerisinde hyalüronik asit yer aldığından kalıcılık süresi yaklaşık bir yıldır. Eğer işlem yağ enjeksiyonu ile yapılırsa dolgunun etkisi iki ya da üç yıl boyunca devam eder. Ancak daha sağlıklı olması sebebiyle hyalüronik asit ile yapılan dolguların kullanımı yaygındır. Hedeflenen kalıcılığa ulaşmak için uygulama işinde profesyonel hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Kalıcılık etkisinin yitirilmesiyle birlikte hyalüronik asit hücreler karışır ve cilt eski görünümüne döner. Bu nedenle dolgu uygulamalarının belirli dönemlerde tekrar edilmesi gerekir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Kimlere Yapılır?

Elmacık kemiği dolgusu yapılacak kişiler şunlardır:

 • Elmacık kemiğinin çıkık görünmesini isteyen kadın ya da erkekler
 • Yaşın ilerlemesiyle beraber yüzünde volüm kaybı olanlar
 • Yüzün öne çıkmasını ve çene hattının belirgin olmasını isteyenler
 • Fotojenik bir görünüm elde etmeyi amaçlayanlar
 • Doktor tarafından kendisine uygulama için onay verilenler
 • Estetik açıdan V shape yüz hattı isteyenler
 • 18 yaşının üzerinde olanlar
 • Yüz gelişimini tamamlayanlar
 • Dolgu malzemelerine karşı herhangi bir alerjik durumu olmayanlar

Elmacık Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Başarılı bir elmacık kemiği dolgusu sonrasında hastaların dikkatli olmaları gerekir. Dolgu malzemesi olarak hyalüronik asit kullanıldığında iğne girişi sebebiyle bazı hastalarda şişlik ya da ödem görülebilir. Bu gibi durumlarda panik yapılmamalı, şişlik ve ödemin bir süre sonra kendiliğinden geçeceği unutulmamalıdır. Doktor tarafından verilen harici kremler birkaç gün boyunca sürülebilir. Şişliğin daha hızlı geçmesi için buz uygulaması yapılabilir.

Elmacık dolgusu sonrasında iyileşme süresine ihtiyaç duyulmaz ve hasta günlük hayatına devam edebilir. Eğer dolgu kök hücre destekli ya da yağ enjeksiyonu ile yapılıyorsa bunlarda iyileşmek için bir ya da iki haftalık süreye ihtiyaç olacaktır.

Nadiren de olsa dolgu sonrasında bu işlemden memnun kalmayan kişiler olabilir. Özellikle yapılan dolgu asimetrikse ya da hatalıysa memnuniyetsizlik fazladır. Bu gibi hallerde uzman hekime başvurularak hyalüronik asit dolgusunun erimesini sağlayan ek işlemler yapılabilir. Böyle durumlarda hiç zaman kaybetmeden hekime başvurmakta yarar vardır. Dolguların kendi kendine erimesi on iki aydan önce olmayacaktır. Yapılan elmacık dolgusunun yüze tam oturması için ise ortalama iki hafta süre geçmesi gerekir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Ne Zaman Oturur?

Dolgu işlemlerinde uygulamanın etkisi hemen görülmeye başlanır. Ancak işlemin iğneli enjeksiyon şeklinde yapılması nedeniyle dolgunun ardından ciltte kısa süreli ödem ve kızarıklık olabilir. Bazı kişilerde küçük çaplı morluklar da görülebilir. Bu gibi yan etkilerin tamamen geçmesi ile birlikte dolgu maddesi yüz ile tamamen uyumlu hale gelecektir. Dolgunun yüze oturması için gerekli olan süre yaklaşık on beş gün sonra mimikler ile uyum sağlar.

Dolgunun yüzde istenilen görünümü vermesi için işlemin profesyonel hekimler tarafından yapılması gerekir. Dolgunun içinde bulunan hyalüronik asit zaman geçtikçe su çekmeye devam eder. Böylece giderek cilde daha uygun hale gelir. Bazı kişilerde uyumluluk için gerekli olan süre on gün de olabilir. Ortaya çıkan olumlu etki ise en az bir yıl boyunca sürecektir.

Elmacık Kemiği Dolgusu İşlemi Ağrılı mıdır?

Herhangi bir cerrahi operasyon yapılmaması nedeniyle elmacık kemiği dolgusu uygulaması ağrılı bir işlem değildir. İşlem sırasında iğne girişlerinin hissedilmemesi nedeniyle uygulama bölgesine işlem öncesinde anestezi etkili krem sürülür ve yaklaşık yirmi dakika kadar beklenir. Bu sayede tedavi sırasında hastalar hiçbir şey hissetmezler.

Acısız olması dolgu uygulamalarının en önemli avantajları arasında yer alır. Böylece hasta günlük yaşantısına devam edebilir. Eğer dolgu sırasında hyalüronik asit yerine kök hücre ya da yağ enjeksiyonu yapılacaksa bu durumda başka bir bölgeden yağ almak gerekir. Bu işlem ise ameliyat ile mümkündür. Acı ya da ağrı olmaması nedeniyle hyalüronik asit dolguları her zaman diğerlerine kıyasla daha fazla tercih edilir. İşlemin yapılabilmesi için doktorun uygulamaya onay vermesi gerekir.

Elmacık Dolgusu Fiyatları Nedir?

Yüzünde kalıtsal ya da sonradan hacim kaybı yaşayan kişiler için elmacık kemiği dolgusu fiyatları merak konusudur. Net fiyatlar ilgili klinikte yapılacak cilt analizine göre verilecektir. Her cildin çöküklüğü ve dolgu ihtiyacı farklı olacağından fiyatlar da dolgu içeriği dikkate alınarak değişecektir. Fiyat hesaplanırken dolguyu yapacak olan hekimin tecrübesi, dolgu içeriği ve markası, kalite gibi unsurlar göz önünde bulundurulur. Çoğunlukla her yüz tipi için 2 ml. miktarında dolgu yeterli olacaktır. Özellikle cilt bozukluğu fazla olanlarda fazla miktarda dolguya ihtiyaç duyulabilir. Aksi halde dolgu fazla yapıldığında kadınlarda daha erkeksi bir görünüm ortaya çıkabilir. Bunu önlemek için dolgu miktarı iyi ayarlanmalı, her zaman kaliteli dolgular tercih edilmelidir. Bu nedenle estetik operasyonlar için güvenilir adresler tercih edilmelidir.

Kimlere Elmacık Kemiği Dolgusu Yapılmaz?

Elmacık kemiği dolgusu yapılamayacak kişiler için herhangi bir sınırlama yoktur. Fakat genellikle cildin tam oturmuş olması nedeniyle işlem için on sekiz yaşının üzerinde olan kişiler tercih edilir. İsteyen herkese yapılabilen dolgu uygulamaları için doktorun onay vermiş olması gerekir. Dolgunun içinde kullanılacak olan malzemeler önceden seçilmeli ve kişinin herhangi bir alerjik reaksiyonu yoksa işleme başlanmalıdır. Bunun için hasta dolgu öncesinde çeşitli muayene ve testlerden geçirilir. Elmacık kemiği dolgusu yaptıramayacak kişiler şu şekilde değerlendirilir:

 • 18 yaşının altında olanlar
 • Dolgu içeriğine hassasiyeti bulunanlar
 • Doktor tarafından işlemi onaylanmayan hamile ve emziren anneler
 • Cilt gelişimi henüz tamamlanmayanlar
 • Dolguya engel cilt hastalığına sahip kişiler
 • Kötü yara iyileşmesi olan hastalar
 • Bağışıklık sistemi ile ilgili rahatsızlıkları bulunanlar
 • Dolgu içeriğine karşı aşırı duyarlılar
 • Uygulama alanında uçuk ya da yara benzeri şikayetlerin varlığı
 • İlaç alerjisi olan kişiler

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yaşın ilerlemesi ile birlikte yüzde elmacık kemiği bölgesinde hacim kaybı yaşandıysa ya da zayıflık sebebiyle elmacık kemiği bölgesi çıkık bir görünüme sahip değilse dolgu uygulamaları tercih edilir.

Kullanım Talimatı

Uygulama Sonrası Dikkat Edilecek Hususlar

Resim Elmacık Kemiği Dolgusu
back to top
Randevu Al
FİLTRELE