Cosmelan / Dermamelan

Enzimatik Maskeler
Cildimizde ortaya çıkan yüzeyel ve derin kahverengi lekelerin tedavisinde kullanılan, enzimatik peeling olarak da tanımlanan tedavi protokolüdür.
Devamını Oku
  • Bio
  • Vegan
  • Ce

Cilt lekesi nedir?

Cosmelan / Dermamelan Videoları

Cosmelan-Dermamelan Nasıl uygulanır?

Cilt temizlendikten sonra lekeli bölge işaretlenir ve lekeli bölgeye daha yoğun olmak kaydıyla ürün, tüm yüze dengeli olarak maske şeklinde uygulanır. Leke probleminin derinlik ve genişliğine göre 4 ile 8 saat arası ciltte bekletilir. Sonrasında maske yıkanarak temizlenir ve devam kremi, güneş koruyucu ve nemlendirici bakım kremleri ile günlük tedavi ile 6 ay süre ile devam edilir.

Cosmelan-Dermamelan Ne kadar Sürede Etki Gösterir?

Maske uygulamasından sonra ilk bir ay içerisinde kişi, lekelerinde gözle görülür bir düzelme görür. Devam kremi kullanımı ile birlikte ciltte tekrar lekenin oluşması engellenir ve ortalama 6 ay sonra lekede çözülme ve açılma düzenli olarak devam eder.

Cosmelan-Dermamelan Uygulamasının Faydaları nedir?

Yüzde Melazma(gebelik maskesi), ağda ve benzeri uygulama sonrası kalan lekeler, güneş yanığı sonrası ortaya çıkan lekeler, çillenme, yaşlılık lekeleri gibi en derinden en yüzeyde ki lekelere kadar geniş bir kullanım alanı vardır.

Hem hücresel düzeyde yeni leke oluşumunu baskılar hem de mevcut lekenin ciltten atılmasını sağlar.

Cilt yenileme etkisi sayesinde kolajenin kalite ve miktarında da artış sağlayarak, kişinin yüzünde sıkılaşma sağlarken homojen ve parlak bir görüntü ortaya çıkarır.

Cosmelan-Dermamelan Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her gün sabah ve öğlen olacak şekilde günde iki kez güneş koruyucu kullanımı önerilir. Aşırı sıcak ortamlardan (Hamam, sauna, spa, solaryum vb.) uzak durulması gerekir. Düzenli olarak leke baskılayıcı ve cilt tonu eşitleyici etkisiyle Cosmelan/Dermamelan devam bakım kremi 6 ay süre ile düzenli kullanılmalıdır. Alkol ve benzeri ürünlerden uzak durulmalıdır.

Cosmelan-Dermamelan Uygulamasının Yan Etkisi Var mı?

Cosmelan-Dermamelan dermatolojik olarak test edildiğinden, bilinen yan etkisi yoktur.

Cosmelan-Dermamelan Kimlere Uygulanmaz?

Gebe ve emzirenlerde. Ciltte aktif enfeksiyon ya da açık yara bulunanlarda. Aşırı beklenti içinde olanlarda ve ileri derecede ciltte incelme ya da yaşlanma belirtileri olan kişilerde kullanımı önerilmemektedir.

Henüz hiç yorum yapılmamış

Cildimizde ortaya çıkan yüzeyel ve derin kahverengi lekelerin tedavisinde kullanılan, enzimatik peeling olarak da tanımlanan tedavi protokolüdür.

Kullanım Talimatı

Uygulama Sonrası Dikkat Edilecek Hususlar

Resim Cosmelan / Dermamelan
back to top
Randevu Al
FİLTRELE